Dodany: 2018-04-06 12:49:22
 

Kaucja za auto

Ważnym aspektem, na który musimy koniecznie zwrócić uwagę, jeśli korzystamy z wypożyczalnia aut Gliwice jest kaucja. Jej wysokość zależy przede wszystkim od wartości wynajmowanego pojazdu.

Jeśli będzie to najnowsze Audi A7, to z pewnością wypożyczalnia aut Gliwice zabezpieczy się dość sporą kaucją w razie gdyby klient uszkodził samochód, czy nie chciał oddać go w wyznaczonym terminie. Pieniądze są zwracane po tym jak oddamy samochód w nienagannym stanie w jakim go otrzymaliśmy oraz z pełnym bakiem. Zawsze z wypożyczalni dostajemy zatankowany do pełna pojazd i taki też musi wrócić do firmy, jeśli tak się nie stanie, to klient wraz z pracownikiem firmy jadą na najbliższą stację benzynową i osoba, która korzystała z auta musi zapłacić za tankowanie. Jest to standard w każdej wypożyczalni, więc musimy dostosować się do obowiązujących zasad.

Oczywiście jeśli usługodawca stwierdzi, że uszkodziliśmy samochód, to będziemy musieli przeznaczyć część kaucji na pokrycie kosztów naprawy, jednak zazwyczaj jest to kwestia dyskusyjna, bo zarysowania mogłyby być już przed naszym wynajmem, a pracownik firmy uzna, że pojawiły się w trakcie użytkowania auta przez nas. W takim wypadku spory często trafiają nawet do sądu. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kaucja za auto
Nick: